M55342K06B410BRT5
Mfr.Part #
M55342K06B410BRT5
Description
RES SMD 410K OHM 0.1% 0.15W 0705
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
410 kOhms
Supplier Device Package :
0705
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%